KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13402245
nr 1340 2245
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerade, numrerade 11/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 10 augusti 2020
kl 19:40:09
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
6
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund